Gayrimenkul Avukatı

Gayrimenkul Avukatı Mı Arıyorsunuz?

Gayrimenkul sektörünün büyümesi ile gayrimenkul davalarının sayısında ciddi bir artış gözlemlenmektedir. Gerek taşınmaz satış ve alışında gerek taşınmaz kiralamalarında birçok problem meydana gelmektedir. Özellikle gayrimenkul satışı işlemlerinin resmi yolla yapılmamış olması halinde sözleşmenin geçersizliği gündeme gelmekte bu da alıcılar açısından ciddi problemlere neden olmaktadır. Gayrimenkul avukatı aracılığı ile protokollerin hazırlanması ve birtakım güvenceler alınması zaruriyet teşkil etmektedir. İhtiyacınız olan her alanda olduğu gibi gayrimenkul ile alakalı hukuki problemleriniz olması halinde de yanınızdayız.

Hukuki Deneyim

Çözüm Odaklılık

gayrimenkul avukatı

Tüm Gayrimenkul Davalarında Hizmet Vermekteyiz

Gayrimenkul Alanında Başlıca Hizmetlerimiz

Gayrimenkul Alım Satımından Kaynaklanan Davalar

Gayrimenkul alım satımı işlemleri sırasında taraflar birçok problemle karşılaşılabilmektedir. Bu sorunlardan en büyüğü ise tapunun devrinin yapılması ancak alıcı tarafından taşıcıya taşınmaz ücretinin ödenmemesidir. Bir başka husus ise kaparo verilmesi ancak taşınmazın satıcı tarafından devrinin yapılmamasıdır. Gayrimenkul alım satımı resmi şekle tabi olmasına karşın taraflar arasında harici taşınmaz alım satın sözleşmesi yapılması da sıklıkla karşılaşılan problemlerden biridir.

Taşınmaz Muvazaa Davaları

Taşınmazların haksız ve kötü niyetli olarak gerçek olamayan satış işlemleri ile 3. Kişilere devredilmesi halinde gerek bu taşınmaz üzerinde hakkı bulunanlar gerekse de alacaklılar zarara uğramaktadır. Bu neden taşınmaz satışının muvazaalı olarak yapılmasının tespit edilmesi halinde dava yoluna gidilerek taşınmazı ilk sahibi adına yeniden tescil edilmesinin dava edilmesi gerekmektedir. Gayrimenkul avukatı dava sürecinde hata yapmanızı engelleyecektir.

Müdahalenin Men-i ve Ecrimisil Davaları

Taşınmazınızın 3. Kişiler tarafından bir kira ilişkisi olmamasına rağmen işgal edilmesi halinde bir müdahale söz konusu olacaktır. Bu müdahalenin sonlanması için dava yoluna gidilmesi gerekmektedir. Yine gayrimenkulünüze müdahalede bulunan ve işgal eden kişiden müdahale süresi boyunca mahrum kaldığınız ecrimisili talep etme hakkınız mevcuttur. Olası durumlarda zararınızın artmaması maksadı ile her iki davanın da birlikte açılması gerekmektedir.

Kira İlişkisinden Kaynaklanan Davalar

Başlıca tahliye davaları olmak üzere tarafların kira ilişkisinden kaynaklanan tüm davalarında hizmet vermekteyiz. Kira ilişkisinden kaynaklanan davalar başta olmak üzere kira sözleşmelerinin hazırlanması, tahliye taahhütlerinin hazırlanması alanlarında da müvekkillerimize sözleşme desteği vermekteyiz. Günümüzde artan enflasyon oranları kira bedellerinin düşük kalmasına neden olmuş ve birtakım uyuşmazlıklara yol açmıştır. Gayrimenkul avukatı aracılığı ile kira ilişkisinden kaynaklanan davaların yürütülmesi önem arz etmektedir.

Harici Satım Sözleşmesinden Kaynaklanan Davalar

Taşınmaz satış sözleşmesinin geçerli olabilmesi için resmi şekilde yapılmış olması gerekmektedir. Ancak günümüzde özellikle projeden gayrimenkul satışı yapıldığında alıcı ile harici bir taşınmaz satış sözleşmesi yapılmakta ve bu sayede daha az masraf ödenmektedir. Ancak sözleşmenin geçersiz olmasından dolayı müteahhit dilediği zaman sözleşmeden dönerek tapu devrini vermekten kaçınmaktadır. Bu durumlarda müteahhide ödenen bedelin geri alınması için dava açılması gerekmektedir.

Tapu İptal Tescil Davları

Haksız olarak tapunun verilememesi yahut haksız olarak başka birine taşınmazın devredilmiş olması halinde tapu iptal davası açılması gerekmektedir. Tapu iptal tescil davaları son derece hassas ve karmaşık bir dava türüdür. Harç miktarlarının yüksek olması dolayısıyla yanlış açılması halinde davacıya ciddi bir maliyet yüklenmektedir. Gayrimenkul avukatı aracılığı ile tapu iptal ve tescil davası açılması hayati önem taşımaktadır.

Gayrimenkul Avukatına Mı İhtiyacınız Var

Gayrimenkul Avukatına Sor

Çözüm Odaklı Danışmanlık

Çözüm odaklı danışmanlık hizmetlerimiz ile hukuki süreçlerde sizlere yardımcı oluyoruz.

Detaylı Araştırma Süreci

Açılmasını istemiş olduğunuz davalarda detaylı delil toplama ve belge edinme süreçlerini hassasiyetle yürütüyoruz.

Tüm Türkiye'de Hizmet

Hukukun tüm alanlarında ve tüm Türkiye'de hizmet veriyoruz.

Sık Sorulan Sorular

Her Duruşmaya Katılmam Gerekir Mi?

Bir davayı açtığınızda eğer bir avukata Vekalet vermemişseniz o davanın her duruşmasına geçerli bir mazeret olmaması halinde katılmak zorundasınız aksi halde dava düşecektir. Avukata Vekalet vermiş olmanız halinde ise duruşmalara katılmanıza gerek yoktur.

Avukat Tutmak Zorunda Mıyım?

Türkiye’de davalarınız kendi başınıza da yürütebilmektesiniz. Ancak hukukun karmaşık ve usulün esastan önce gelmesi nedeni ile, ufak bir hatanız ile ciddi yargılama masrafları ile karşılaşma ihtimaliniz mevcuttur.

Avukata Nasıl Vekalet Verebilirim?

Tarafımızla iletişime geçerek vekalet bilgilerimizi talep etmeniz yeterlidir. Size vermiş olduğumuz bilgiler ile herhangi bir notere giderek “Avukat Vekaleti” demeniz yeterlidir. 

Başka Şehirde Yaşıyorum Davama Bakar Mısınız?

Hangi şehirde hatta ülkede yaşadığınızın bir önemi bulunmamaktadır. Tüm Türkiyede hizmet vermekteyiz. 

Tüm Süreçleri Siz Mi Yönetiyorsunuz?

Dava öncesinde başvuru yapılması yahut arabuluculuk müessesine başvurulması süreçleri dahil dava sonucu hükmolunun işlemin icrası süreçlerine kadar tüm süreç tarafımızca gerçekleştirilmektedir.

Avukatlık Ücreti Ne Kadar?

Avukatlık ücreti dava türü ve ağırlığına göre değişmektedir. Ancak ücretler her halde Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinin altında olamaz. Daha fazla bilgi almak için Resmini Gazeteyi inceleyebilirsiniz.

Av.İbrahim Yıldız

Gayrimenkul Davaları

Gayrimenkul Davaları Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bloğumuzun Tamamını İnceleyebilirsiniz.

Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi

Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmesi Nedir? Kat karşılığı inşaat sözleşmesi bir diğer adı ile arsa payı inşaat sözleşmesi müteahhit ile arsa sahibi arasında yapılan bir sözleşmedir. Bu sözleşme ile arsa sahibi,

Aracımı Sattım Paramı Alamadım Ne Yapmam Gerekir? 

Aracımı sattım paramı alamadım ne yapmam gerekir sorusuyla araç satış işlemlerinde sıklıkla karşılaşılmaktadır. Araç alım satım işlemleri özellikle ikinci el araçlar arasında yaygındır. İnternet üzerinden verilen ilanlarla araçlar satılabilmektedir. Bunun

Vekaletle Yapılan Araç Satış Bedelinin Ödenmemesi

Vekaletle yapılan araç satış bedelinin ödenmemesi durumuyla zaman zaman karşılaşılmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşıldığında insanlar ne yapacaklarını bilemeyebilirler. Öncelik panik olmamak ve sakin kalmak gerekmektedir. Vekaletin kötüye kullanımı ile sıklıkla

Kapıcı Daireden Çıkmıyor Ne Yapabilirim?

Kapıcı daireden çıkmıyor ne yapabilirim, kapıcı daireden nasıl çıkar gibi sorularla zaman zaman karşılaşılabilmektedir. 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanununda kat malikleri tarafından herhangi bir nedenle feshedilen ya da sonlanan sözleşmeleri

Tapuda Arsa Payım Yanlış Yazılmış Ne Yapabilirim?

Tapuda arsa payım yanlış yazılmış ne yapabilirim gibi sorular, arsa paylarında sıklıkla karşılaşılan sorulardır. Bu sorunun cevabı için öncelikle arsa payının ne olduğunu bilmek gerekir. Arsa payı, kat irtifakı ya