Ceza Avukatı

Ceza Avukatı Neden Önemli?

Ceza hukuku konusundaki derin bilgi ve deneyime sahip ceza avukatı ceza davaları için çok önem arz etmektedir. Ceza davalarının karmaşıklığı ve hızla değişen yasalar göz önüne alındığında, ceza avukatının tecrübesi ve uzmanlığı daha da önem arz etmektedir. Sanık veya müşteki, kendi başına hukuki süreçlere girmeye çalıştığında, yeterli bilgiye sahip olmayabilir ve bu da hak kayıplarına ya da adaletin gerektiği gibi tecil etmemesine neden olabilir. Ceza avukatı olarak müvekkillerimizin haklarını savunmak ve onları yasal olarak en iyi şekilde temsil etmek için mücadele ediyoruz.

Tecrübe

Etkili Savunma

ağır ceza avukatı

Neden Ceza Avukatı Tutmalıyım?

Adil Bir Savunma

Ceza avukatı, suç işlediği iddia edilen kişilerin adil yargılanma hakkını korur. Adil bir yargılama süreci, suçlu veya masum olduğu henüz kanıtlanmamış olan bir kişinin haklarını savunabilmesini sağlar. Ceza avukatı olarak müvekkillerimizin adil savunma hakkını koruyoruz. Yargılama sırasında ispatlanamamış suçlardan dolayı hüküm giymemeleri için en iyi şekilde savunmalarımızı yapıyoruz.

Haksız Suçlamalara Karşı Koruma

Ceza avukatı olarak müvekkillerimizi haksız suçlamalardan koruyoruz. Bu zorlu süreçte müvekkillerimizin masumluğunu kanıtlamak için tüm delilleri topluyoruz ve savunma stratejimizi geliştirerek savunmalarımızı yapıyoruz. Müvekkillerimizin olası bir haksızlıkla karşı karşıya kalmaması için haklarını her şartta savunuyoruz.

Cezaların Hafifletilmesi veya Düşürülmesi

Kanunumuza göre suçu sabit olan bir kişinin dahi hakları mevcuttur. Ayrıca somut olaya göre cezanın hafifletilmesi veya düşürülmesi gibi durumlarda oluşabilmektedir. Ceza avukatı olarak müvekkillerimizin hafifletici nedenlerini göz ardı etmiyoru ve daha hafif bir ceza almasını veya ceza yerine alternatif cezaların uygulanmasını sağlamak için çalışıyoruz.

Ceza Avukatı Faaliyetleri

Savunma Herkesin Hakkı

Ağır Ceza Davaları

Ağır ceza davalarında ceza avukatı oldukça önemlidir. Karmaşık hukuki süreçlerde müvekkilin haklarının savun, haksız suçlamalardan korunması, adil bir savunma hakkının sağlanması, kanıt toplama ve inceleme işlemleri, cezaların hafifletilmesi veya düşürülmesi gibi kritik roller üstlendiği için oldukça büyüktür. Ağır ceza davalarının ciddiyetini ve karmaşıklığını anlayarak, müvekkillerimizin adil bir yargılama süreci geçirmesine yardımcı olmak ve haklarını savunmak için çalışıyoruz. Yağma, nitelikli dolandırıcılık, kasten adam öldürme, taksirle adam öldürme, uyuşturucu gibi suçlarda da müvekkillerimize hizmet veriyoruz.

Asliye Ceza Davaları

Ceza avukatı olarak asliye ceza davası sürecinizde sizlere yardımcı olmak ve sizi en iyi şekilde savunmak için çalışıyoruz. İlk olarak, bu zorlu dönemde yanınızda olduğumuzu ve haklarınızın korunması için gereken adımları atmaya kararlı olduğumuzu belirtmek isteriz. Gerekli adımların atılması ve hukuki açıdan karmaşık ve kanunen hassas suçlarda savunma stratejisi oluşturarak hukuki güvenliğinizi temin ediyoruz. Hakaret, taksirle yaralama, dolandırıcılık gibi asliye ceza mahkemelerinde görülen suçlarda haklarınızı en iyi şekilde savunuyoruz.

Ceza Avukatına Mı İhtiyacınız Var?

Ceza Avukatına Sor

Çözüm Odaklı Savunma

Savunma ceza davalarının en önemli unsurudur. Hakkınızda başlatılan bir yargılama süreci var ise durumu kısaca bize özetleyebilirsiniz.

Detaylı Araştırma Süreci

Ceza davalarında en önemli etken dava gerektiren olay ile ilgili gerekli araştırmaların yapılması ve delillerin toplanmasıdır.

Genel olarak ceza davasında bir ceza avukatı hak kayıplarını önleyecek ve başarılı bir dava süreci yönetilmesine yardımcı olacaktır.

Avukata Nasıl Vekalet Verebilirim?

Tarafımızla iletişime geçerek vekalet bilgilerimizi talep etmeniz yeterlidir. Size vermiş olduğumuz bilgiler ile herhangi bir notere giderek “Genel Dava Avukat Vekaleti” demeniz yeterlidir.

Ceza Avukatı Ücreti Ne Kadar?

Ceza davalarında avukatlık ücreti davanın türü ve ağırlığına göre değişmektedir. Ancak ücretler her halde Avukatlık Asgari Ücret Tarifesinin altında olamaz. Daha fazla bilgi almak için Resmini Gazeteyi inceleyebilirsiniz.

Av.İbrahim Yıldız

Ceza Avukatı

Ceza Davası Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bloğun Tamamını İnceleyebilirsiniz.

Uyuşturucu Ticareti Suçlarında Hassas Terazi

Üzerinizde ve konutunuzda yapılan arama sonucunda hassas terazi bulunması durumunda üzerimde hassas terazi bulundu ne yapmalıyım sorusu gündeme gelmektedir. Türk Ceza Kanunu’nun 188. maddesinde düzenlenmiş olan ve yaptırımı hapis cezası

Sahte Senetle İcra Takibi Başlatılması

Sahte senetle icra takibi başlatılması ticari hayatta sıklıkla karşılaşılan durumlardan biridir. Sahte senet düzenlenerek kişilerin borca girmesine neden olunmaktadır. Kendi bilgisinin ya da onayının olmadığı, bir imza atmadığı halde bile

Uyuşturucu Madde Ticareti Suçuna Yardım Etme Suçu

Uyuşturucu madde ticareti suçuna yardım etme suçu Türk Ceza Kanunu Madde 188’de ele alınmaktadır. Bu fiil gerçekleşirken ya da gerçekleştikten sonra faile yardım edilmeye devam edilirse bu durumda ortaya çıkar.

Karşılıksız Çek Düzenleme Suçu

Karşılıksız çek düzenleme suçu bir çekin karşılıksız kalması ve alacaklı kişinin bu durumu fark edip şikayette bulunması üzerine ortaya çıkan bir suçtur. Borçlu olan kişi hem karşılıksız kalmış olan çekin

Sosyal Medyada İşlenen Hakaret Suçu

Sosyal medyada işlenen hakaret suçu internetin yaygınlaşmasıyla birlikte sıklıkla karşılaşılan suç türleri arasındaki yerini almıştır. İnternet günümüzde vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. İnsanlar, internet üzerinden gerçekleştirdikleri girişimler sayesinde hayatlarını bu