Ana Sayfa » Makaleler » Aile Hukuku » Boşanma Davası » Anlaşmalı Boşanma Protokolü Örneği

Anlaşmalı Boşanma Protokolü Örneği

ANLAŞMALI BOŞANMA PROTOKOLÜ

….  Aile Mahkemesinin ….. Esas sayılı dosyasında görülmekte olan anlaşmalı boşanma davasına istinaden eşler aşağıda belirtilen şartlarda boşanmayı kabul etmiş olup işbu anlaşmalı boşanma protokolü taraflarca imzalanmıştır.

Eşlerin 18 yaşından küçük ……. isimli müşterek çocuğu bulunmakta olup çocukların velayeti ortak yürütülmek üzere anne ………’ye verilecektir. Ancak taraflar şehir dışına, yurt dışına taşınma, eğitim, sağlık gibi çocukların geleceğini etkileyecek her türlü kararı müştereken alacaklardır.

Çocuklar ile baba …… arasında her hafta hafta sonu Cuma 18:00 ile Pazar 18:00 arasında kişisel görüş sağlayabileceklerdir. Bu husus taraflarca kabul edilmiştir.

Baba ……. her bir çocuk için 2.000,00-TL olmak üzere toplamda 6.000,00-TL iştirak nafakası ödeyecek (yıllık tefe/tüfe oranında arttırılacaktır) yine nafaka ödemelerinin yanında çocukların eğitim sağlık gibi temel giderlerinde anneye maddi destekte bulunacaktır.

Tarafların birbirinden herhangi bir nafaka, maddi ve manevi tazminat talebi bulunmamaktadır. 

Tarafların evlilik birliği içinde yaşadıkları Çıplaklı Mahallesi 2005 Sokak Kaplan Apartmanı Kat 1 Daire 1 Alanya/Antalya adresinde bulunan taşınmazda …………… ile müşterek çocuklar birlikte yaşamaya devam edecektir.

Tarafların evlilik birliği içinde alınmış …….. plakalı araba  ile … İli .. İlçesi … Ada … Parselde bulunan taşınmaz ….. Adına tescil edilecektir.

İş bu anlaşmalı boşanma protokolü …. tarihinde taraflarca imzalanarak tanzim edilmiştir.

Davacı                                                                                                                      Davalı

….                                                                                                                             ….

Anlaşmalı Boşanma Davası

Anlaşmalı boşanma davası ile ilgili daha fazla bilgi alabilmek için tarafımızla iletişime geçerek bir boşanma avukatı ile görüşebilir, yahut web sitemizde bulunan Anlaşmalı Boşanma Davası isimli makaleyi okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir